קיבוץ דפנה
קיבוץ דפנה
חסר רכיב

עלי דפנה 1046

12/09/2007

     עלון קיבוץ דפנה מספר   1046        תאריך   12/09/07

לקהילת דפנה שלום,

 

    המתכון לשנה ברוכה נכתב על ידי בשנים רבות

    של ניסוי ותעייה. כשמפנימים אותו זה עובד מצוין:

 

קבל את ה- "יש" כמתנה

 ואת ה- "עכשיו" לשי של יום יום.

הפוך בעיות להזדמנות

ועכבות  למינוף של עשייה.

את הפחד הפוך לתמריץ,

ואת הדאגה למחשבה מפרה.

לקהילת דפנה שלום,

 

    המתכון לשנה ברוכה נכתב על ידי בשנים רבות

    של ניסוי ותעייה. כשמפנימים אותו זה עובד מצוין:

 

קבל את ה- "יש" כמתנה

 ואת ה- "עכשיו" לשי של יום יום.

הפוך בעיות להזדמנות

ועכבות  למינוף של עשייה.

את הפחד הפוך לתמריץ,

ואת הדאגה למחשבה מפרה.

השאר כעס בצידי הדרך.

אסוף בצמא כל חיוך ופזר אותו שוב.

אמד עצמך בעיניך בלבד,

           הענק הרבה וצפה למעט.  

          

             שנה טובה,

                                אלי ליבנה - עורך   

 

תפילה על השקט

  

אַתָּה, רַק עוֹד פַּעַם בְּרָא אֶת הַיּוֹם

בּוֹ יָשַׁבְנוּ כֻּלָּנוּ יַחַד -

וְאֶת כָּל אֶחָד קָרְאוּ בִּשְׁמוֹ וִידָעוּהוּ מִקָּרוֹב

וְהִכִּירוּ לְבוּשָׁיו מִקָּרוֹב.

וּבְשָׁכְבֵנוּ לִישׁוֹן שָׁתְקוּ אוֹתָהּ שְׁתִיקָה אִלֶּמֶת, פְּעוּרַת-פֶּה,

כָּל הַנַּעֲלַיִם.

 

אַתָּה, רַק עוֹד פַּעַם תֵּן לִחְיוֹת

אֶת רְגִילוּת פַּשְׁטוּתוֹ

שֶׁל כָּל אֶחָד וְאֶחָד מֵאֵלֶּה

שֶׁלֹּא פְּסוּקֵי גְּבוּרָה וַעֲלֵי לוֹחֲמִים קִעַקְעוּ  עַל לִבּוֹתֵיהֶם,

אֶלָּא אֶת הַיּוֹם הַשֵּׁנִי, הַשְּׁלִישִׁי וְהָרְבִיעִי

וְכֻ' לָלֶכֶת בָּם גְּאוּלִים אֶל הַבְּאֵר שֶׁבֶּעֱנוּתָם קָרְאוּ לָהּ לַעֲלוֹת

 

 

אמיר גלבוע

 

 

קיבוץ דפנה תיקשורת קהילתית:  עלון  דפי מידע

 אתר אינטרנט  tikshoret@dafna.org.il

לבית דפנה

 

בראש השנה כולנו עוצרים לרגע,

סוגרים מעגל שנתי אחד

ופותחים מעגל חדש, אחר ומאתגר.

מעגל  בית דפנה  משנה ומשתנה בכל עת

וחושף אותנו בכל רגע למבחנים אחרים וחדשים.

 

בנקודת הזמן הזו אנו מביטים אחורה

כל אחד עם עצמו, עם מעגלו האישי, המשפחתי,

החברתי, המקצועי, הקיבוצי.

עברנו עשייה גדולה במלחמה,

וכאבנו את תוצאותיה,

סיימנו את אישורי עקרונות השיוך

ואנו בשלבי יישום,

מסיימים את הרחבה א'

ומתחילים לקדם את הרחבה ב',

וגם הטיפול בפנסיית החברים מתקדם

באופן עקבי ובטוח.

קידמנו יזמויות ועסקים

ידענו להיפרד מחברים

ולשמוח בשמחות החברים,

לצחוק, להתגבר על מכשולים,

וגם לשאת בנטל השגרה בחיוך והבנה.

 

כל אחד עשה את מיטב יכולתו ומרצו

בכל תחומי חייו

והתוצאות הינן אישיות

אך  גם משותפות וקבוצתיות.

 

ולשנה הבאה מי ייתן שלא נדע צער,

נמשיך ביצירה המופלאה

ביחד, בביתנו דפנה ,

תוך הסתכלות רגישה ואחראית לקורה סביבנו.

 

 

 

      שנה טובה לכולנו

 

                                                                    בתיה רוקמן

קיבוץ דפנה תיקשורת קהילתית:  עלון  דפי מידע

 אתר אינטרנט  tikshoret@dafna.org.il

תכלה שנה, תחל שנה

במגזר העסקי

 

לקראת השנה הבאה, כמה מילים על החולפת:

 

ההישג הגדול, מן הסתם, היא העובדה שחרף החוב הכבד הרובץ על דפנה, נמשכים החיים בקיבוץ בשובה ונחת, כשהקהילה והחברים מנותקים מהאיום הרובץ לפתחנו. אולי מנותקים מדי! להלן סקירה מהירה של עיקרי הדברים.

בענפים הייתה זו שנה טובה למדי.  המטע המשיך לתת תוצאות טובות, ואף נטעו דונמים חדשים של אבוקדו ואשכוליות. עתיד הנשירים ורווחיותם עדין לוטים בערפל.  ברפת הייתה זו שונה פחות טובה מקודמותיה. מחלה נתנה את אותותיה וגם הצפיפות הרבה בה נתון העדר שלנו (שטחי הגידול של העדר לא השתנו מאז הייתה לנו מכסה של 1.5 מליון ליטר, לעומת קרוב ל3 מליון עכשיו). בימים אלה החלה העבודה על בניית סככה חדשה, שתתן שטח מחיה גדול יותר לעדר – ובעקבותיה גם תפוקה והכנסה. בגד"ש אין מהפכות. אנו מעבדים כ – 2,000 דונם המותירים עודף חיובי קבוע פחות או יותר. במדגה, כמו בגני דפנה, ישנה התאוששות אחרי פגעי המלחמה, ותוצאות סבירות בכל ענפי המשנה. השנה אישרה ההנהלה הכלכלית את ניהול פארק דרום, הסמוך למדגה, בידי אנשי המדגה לפי תכנית עסקית שהם הגישו. אנו עושים מאמצים לקבל את האישורים הסטטוטוריים הדרושים לשם הפעלת אתר התיירות החדש.

 

זה המקום להזכיר כי אחרי מאמץ של שנים, עומדת דפנה לקבל , לראשונה בתולדותיה, תב"ע (תכנית בנין עיר) מאושרת. תהליך האישור הסתיים בכל מוסדות התכנון, ואנו מנסים עתה לזרז את השלב הסופי,  אישור התב"ע יאפשר לרשום את הפרצלציה של שטחי המגורים – תנאי הכרחי לרישום הדירות ע"ש החברים במסגרת  שיוך הדירות, וכמו כן יאפשר תחילת שלב ב' בהרחבה הקהילתית.

 

שני מפעלי התעשייה שלנו היו נושא מרכזי לפעילות במהלך השנה שחלפה. שניהם סבלו בין השאר מעוני בעליהם, ומהקושי של הקיבוץ להעמיד אמצעים לרשותם. ס.א.ר נמכרה בראשית 2007. בכך הובטחה המשך פעילות המפעל בדפנה, ואפילו הרחבתו (בקרוב יתקינו בו הבעלים החדשים מכונת חיתוך רדידים שנייה. הם עושים מאמצים גדולים לשקם גם את הטקסטיל). אגב: כחלק מההסכם אליו הגענו עם הבנקים לגבי מכירת ס.א.ר ומניותינו בקירור גליל, הם הסכימו כי כ-52 אלף דולר מהתמורה ייועדו לקרנות הפנסיה. סיום עסקת קירור גליל, שהתעכב בגלל קשיים פרוצדוראליים עם הבנקים, צפוי בימים אלה, ואז גם יועבר הסכום.

 

עתידה של חרושת ממשיך להיות נושא מרכזי. ברור לנו כי אם יש סיכוי להביא את המפעל לרווחיות מתחייבת (מעבר להתייעלות הדרושה תמיד) השקעה גדולה שתאפשר חיזוק הצוות הניהולי, הרחבת היקף הפעילות, פיתוח מוצרים חדשים, כניסה לשווקים חדשים בארץ ובחו"ל וכד'. השקעה שהיא, לצערנו, מעבר ליכולתה של דפנה. מאמץ רב הושקע במהלך השנה בהצגת המפעל למשקיעים שונים, אך ללא תוצאה. בסופו של דבר הסכמנו באופן עקרוני על מכירת המפעל לנאות. לא העסקה שאולי חלמנו עליה, אבל כזו שהייתה משאירה את המפעל בדפנה, מבטיחה הרבה מקומות עבודה ואפילו כסף שחלקו יועד לקרנות הפנסיה. לצערנו, ברגע האחרון, כשהחוזה היה כבר מוכן לאישור דפנה – חזרה בה נאות והעסקה התבטלה.  בנתיים כדי לאפשר הפעלת המפעל למרות הפסדיו, העמיד הקיבוץ לרשותו גישור. בימים אלה אנו עובדים בעזרת גורמים שונים על מציאת משקיע שני שיצטרף למשקיע, שכבר מצאנו ושבא מענף הנעליים, ומוכן להשקיע חצי מליון דולר בחברה חדשה שתפעיל את המפעל. ישנם כמה מועמדים המדברים איתנו. אם נצליח, וגם נשיג את הסכמת הבנקים, זה עשוי להיות פתרון טוב למפעל (דפנה תשאר שותפה). בכל מקרה, ההנהלה הכלכלית החליטה לקיים בסוף ספטמבר דיון בכל האלטרנטיבות העומדות בפני המפעל, והקיבוץ, ולקבל החלטה, שתובא כמובן לאסיפה.

 

הבנקים: כזכור, חובה המצטבר של דפנה לבנקים (כולל ריביות פיגורים על אי תשלומים) מגיע לכ95 מליון ₪. בעיקרו (83%) ללאומי, כ12% לפועלים והשאר לעוד כמה בנקים. בחלקה הראשון של השנה היינו צריכים להתמודד עם תביעה שהגיש בל"ל נגדנו ועיקולים שהוטלו ע"י בית המשפט בחיפה. עילת התביעה היתה הפסקה חד צדדית שלנו של התשלומים החדשיים לבל"ל ע"ח החוב, משום שנזקקנו לכסף כדי להבטיח מימון צרכי חרושת. לאחר מו"מ ממושך הושג הסכם לפיו חדשנו את התשלומים החדשיים, בל"ל הסכים להוריד את העיקולים הכואבים (על תנובה למשל) עם ביצוע עסקת מניות קרור גליל, ובעיקר – הוא הסכים לפתוח איתנו מו"מ, בסיוע מנהלת הסדר הקיבוצים, על הסדר סופי של החוב.

 

 

 

 

 

פדיון מניות תנובה, הצפוי בקרוב, נקשר להסדר שיושג. ההכנסה ממכירת המניות של דפנה (כ - 7מליון ₪) תוחזק בנאמנות ע"י מנהל הסדר הקיבוצים ובסופו של דבר תשמש בחלקה לפרעון החוב ובחלקה – להקטנת הגרעון האקטוארי בקרן הפנסיה. ההסכם שנחתם ע"י התנועה עם הבנקים בעניין מניות תנובה מתייחס גם להסדר חובות של קיבוצים במצבה של דפנה, וגם מבטיח שבמסגרתו ימומש שיוך הדירות לחברים. בימים אלה אנו נמצאים בהתייעצויות להרכבת צוות היועצים שיסייעו בידינו במו"מ (יעוץ משפטי, יעוץ מס וכו'). עם קבלת ההחלטות על עתיד חרושת (המחייבות הסכמת הבנקים) נקבע את לו"ז לפנייה לבנקים לתחילת המו"מ.

 

השנה הבאה עלינו לטובה צופנת בחובה כמה וכמה אתגרים שאם נצליח, טמון בהם פתח לעתיד בטוח וטוב יותר לדפנה וחבריה.  כרגיל, רוב הדברים הקשים משולבים זה בזה ונזדקק לכל הכישרון, תחושת האחריות ושיתוף הפעולה כדי לבצעם בחכמה ובהצלחה.  העיקריים שבהם:

·         החלטה על עתיד חרושת

·         הסדר עם הבנקים (לרבות עם רשויות המס)

·         מאמץ להבטיח את הפנסיה של חברי דפנה ע"י מציאת מקורות לשם הקטנת הגרעון האקטוארי בקרן הפנסיה.

·         ביצוע שיוך הדירות, והערכות הקהילה לקיצוץ גדול בתקציבה הנובע מהשיוך.

·         בעקבות אישור התב"ע, התקדמות בשלב ב' של הקמת שכונת מגורים חדשה, שתקלוט גם בני הקיבוץ.

 

דפנה ישנה כידוע רק אחת, אף שענייניה מנוהלים בעיקר ע"י שני גופים ההנהלה הכלכלית והנהלת הקהילה. כדי להבטיח הצלחה באתגרים הנ"ל, יש צורך בפעולה אחראית, מקצועית ומתואמת בין שתיהן. בזמן האחרון ננקטו מספר פעולות כדי להבטיח תאום כזה. שתי ההנהלות נפגשו לישיבות משותפות ותמשכנה בכך גם בשנה הבאה.

 

מי ייתן ונתברך בחכמה וביכולת שיידרשו.

שנה טובה.  בן רבינוביץ /  אבי ברג  

 

מהנעשה במטעי דפנה

 

נשירים:  החודש נסיים את הקטיף, בימים אלה קוטפים את הזנים המאחרים בעונה, שזיפים,נקטרינה ואפרסק. מצב המחירים עדיין נמוך, ישנה התאוששת קלה במחירי הנקטרינות והאפרסק.

השנה המשכנו להחליף זנים מפסידים, כמו כן נטענו 12 דונם רימונים.

 

אבוקדו:  עונת הקטיף מתחילה בימים הקרובים, השנה יש פחיתת יבול ניכרת בזן אטינגר ויתר הזנים לא בדיוק בשיאם. הזן גליל שהוא הזן המקדים נקטף כבר לפני שלושה שבועות. נטענו בחודש יולי 182 דונם אבוקדו, 90% מהזן פינקרטון, 10% מהזן אטינגר.  רב השטח 150 דונם ניטע במערב חסס.

 

 

הדרים:  התחלנו בקטיף ראשוני (אשכולית אדומה) למטרת "שהחיינו" לתחילת החגים, היעד- הציבור הדתי, קטפנו את הליים (לימון ירוק בלי גרעינים) , גילחנו גם קצת מתפוז הניהול, את הפרי הגדול.

נטענו 300 דונם סן רייז (אשכולית אדומה) במערב חסס, 15 דונם קרה קרה תפוז טבורי אדום.

 

סה"כ מטעי דפנה היום עומדים על כ 1700 דונם, הקפנו את השטח החדש (מערב חסס) בגדר חשמלית,

כך שיש לנו שקט מחיות הבר – בלי להרעיל, בלי להרוג ....  נסתיימה תקופת התאילנדים וכרגע אנו עובדים עם אחינו הדרוזים ותושבי ראג'ר.

 

שנה טובה ומוצלחת,  חיליק.

קיבוץ דפנה תיקשורת קהילתית:  עלון  דפי מידע

 אתר אינטרנט  tikshoret@dafna.org.il

 

 

מידע   בירוק

 

 

כהרגלנו אנחנו משתפים את הציבור בהשגים ובעיות של הנוי בין שנה לשנה.

לאחרונה חזר הפארק לאחריות הנוי בהסכמה שלנו עם בתיה וארנון. זה אומר החזקה ופיתוח של הגינון והנקיון במקום וגם קבלה מסודרת של אורחי חברים ותושבים. מאיר קויפמן קיבל על עצמו את ההשקיה והכיסוח וכן לשמש כתובת לפניות לבילוי ולינה בפארק. שאר העבודות כמו ריסוס,גיזום,פינוי ועוד יבוצעו בידי שאר אנשי הנוי והחזקת השרותים נשארת בידי צוות הבריכה. למרות אי הסכמות שהיו לנו עם ארנון בשנים האחרונות,אנו יודעים להעריך את מסירותו ותרומתו לפארק ולבריכה ולדפנה בעשור האחרון. מעכשיו אנו מקווים לשכנות טובה בין הפארק לבריכה.

 

לאחרונה נעשה צעד קדימה לגינון ציבורי בשתי שכונות ההרחבה עם יציאת מכרז על כך מטעם החברה הקבלנית המסיימת את הבניה אצלנו.אנחנו דיברנו וכתבנו הרבה על הצורך לטפח גם מסביב ולא רק בתוך השכונות. 

גם אנחנו הצענו את עצמנו למכרז ובכל מקרה נשמח אם תחול התקדמות בחיבור השכונות לאופי החזותי של דפנה. להבדיל מישובים אחרים, השכונות נבנו אצלנו ממש בתוך הישוב ומתבקש החיבור איתן, גם בחזות.

 

אנו משקיעים הרבה בסדר ובנקיון ורבים מתרגלים ושומרים בעצמם על סביבתם/סביבתנו. אבל האוכלוסיה גדלה ובחלקה מתחלפת ועלינו לחזור ולהדגיש כמה דברים חשובים:   אנו מבקשים לא לדחוס קרטונים וגרוטאות בעגלות אלא להניחם לצידן, לקשור את שקיות המטבח כדי לצמצם יתושים וזבובים, לפנות שברי רהיטים וציוד מיותר אל מרכזי הפסולת, לתאם עם הנוי יצירת ערימות ענק של גזם, לתבוע מכל קבלן שיפוצים לפנות בעצמו את פסולת הבנין אל מחוץ לדפנה ובלי דיחוי,לצמצם ככל האפשר את התנועה והחנייה של רכבים על הדשאים(החורף עוד מגביר את הנזקים).  בס"ה התודעה הירוקה מתפתחת ואולי גם נזכה בדפנה לנאמני נקיון וסדר שירימו נייר או ניילון או בקבוק מדרכם, ואפילו יעירו למי שמשליך או פוגע באיכות הסביבה של כולנו. לו יהי.....

 

בעזרת "קולחי גליל עליון" עם ולנסי, אורי אמיר וגרשון שרון ברקע- ניכרת התקדמות בשיקום נחל הדן . זו כוונה ישנה שאולי הפעם תתממש- לחידוש הסכרים, הגדות, הגידור, הצמחייה ועוד. לאחרונה הושלם התכנון המפורט לקטע המרכזי שבין נגריית הר וגיא בדרום ועד לגשר יד לנופלים בצפון. המתעניינים יכולים לראות דוגמה דומה שבוצעה בנחל בתחומי הר וגיא לפני כמה שנים. המתכנן מכין לנו עכשיו מצגת להמחשת השיקום המתוכנן שאותו ניתן יהיה להציג להתרשמות הציבור במחשב ובאסיפה. מצידנו און מרכז את הטיפול וביחד עם בתיה, ניר ואבנר, אנו מלווים את הפרויקט הגדול והיקר שניתן לנו במתנה מצד הגורמים האזוריים הנ"ל, מתוך הכרה בצורך לשקם את נחל הדן החוצה את דפנה.

 

זה נכון שמדובר לאחרונה על הכרה ביזמות של ניר רודה בתחומי עבודות חוץ שהוא מוביל. למודאגים נאמר, כי ניר ימשיך בניהול ענף הנוי בדפנה ולצד זה הוא מבקש להוביל תכנון וביצוע של גינון באזור, כשההכנסות או ההפסדים מבחוץ עליו. ההסכם המפורט בין ניר לדפנה יוכן בקרוב בידי בתיה ,שלום אורן (יועץ כלכלי) ועורכי דין של הקיבוץ  ויעבור בצינורות המקובלים לאישור הציבור.

 

אם ישאלונו בעלי התפקידים מהו השיפור שאנו מאחלים לדפנה בנושא מאד חסר ומפריע לכולנו, נחזור ונזכיר את המחסור בחניונים בשדרות. אנחנו מדברים וכותבים על כך זה מכבר, אבל ההתקדמות מעטה ואיטית לעומת התרבות כלי הרכב הנוסעים וחונים באי סדר ובטיחות בשדרות. אנו עדים לכך(וגם ברשימה זו) שנמרצות בהשגת מימון נושאת פרי ואנו מקווים לפתרון מזורז לבעיית תשתית זו.

 

 פרוס רה"ש אנו רוצים להודות לחברים ולתושבים, לבעלי תפקידים ואחרים המשתפים פעולה איתנו עובדי הנוי, בכל פינות המשק ובכל ימות השנה. באופן טבעי אנחנו גם שוגים ולפעמים פוגעים, אבל בעזרת יום כיפור וסליחותיו נמשיך בשרות לציבור ובתרומה לאיכות החיים בדפנה גם בשנה החדשה.

 

                                                               

                                                                       בברכת שנה טובה

                                                                                            צוות הנוי

 

קיבוץ דפנה תיקשורת קהילתית:  עלון  דפי מידע

 אתר אינטרנט  tikshoret@dafna.org.il

 

 

אמירות שלום ברחוב הדפנאי

 

לבקשת אהרון מן הנה קטע שנכתב בפורום אתר האינטרנט של דפנה. ראוי לציון כי לאחרונה

התפתח בפורום דיון רציני בנושא הבחירות הקרובות לראשות המועצה.

לשמחת כולם הופך הפורום לבימת דיון וכתיבה רצינית.

 

 

שמתם לב לסוגים שונים של אמירת שלום ברחוב הדפנאי ?

 

השלום הדפנאי השכיח ביותר הוא קר, מלווה בהטיית הסנטר כלפי מעלה תוך שהראש מובא לכיוון העורף והגבות מורמות בסוג של פליאה  "מה אתה עדיין כאן..?!"

 

שכיח פחות היא אמירת שלום תוך הטיית הסנטר כלפי מטה בתנועת ראש מהירה פעמיים כלפי החזה ופתיחת סדק בשפתיים למלמול לא ברור של "שלום שלום".  מחווה אמיתית...

 

נדירה יותר אך קיימת אצל יחידי סגולה היא אמירת שלום בקול צלול וברור ולפעמים גם נפנוף לשלום מלווה במאמץ אמיתי לחיוך.

 

אמירת השלום הנדירה ביותר מתבצעת תוך הליכה או עצירה לרגע, עם או בלי לחיצת יד, עם או בלי חילופי דברי נימוס וחיוך רחב. לעיתים, בפרץ של חום לא אופייני למקום, פורצת לה שאלה טריוויאלית כמו מה שלומך, מה נשמע, מה עניינים - לא תמיד בהקשבה לתשובה שלכם לכן בהחלט אפשר לנסות להשיב:  תודה, אתמול מתתי, ומה אצלך ?.  אל תתפלאו אם תקבלו תשובה "תודה, הכול בסדר, ביי !! "

 

אמירות כאלה מאפיינות אנשים שבילו זה עם זה יותר מדי זמן והתהום הפעורה ביניהם קשה יותר למעבר מאשר שבירת הקרח בין זרים שלא מכירים כלל. יהיה סוג

אמירת השלום אשר יהיה, זאת הבאה לא תזיק:   שנה טובה לכולנו.

 

 מתוך הפורום ב:   דפנה on line  -  www.dafna.org.il 

 

קיבוץ דפנה תיקשורת קהילתית:  עלון  דפי מידע

 אתר אינטרנט  tikshoret@dafna.org.il

שיוך.....

 

במהלך השבועיים האחרונים עסק צוות יישום השיוך בשיחות אישיות עם החברים המתלבטים.

חברים בדירות הקומתיים שהחלטתם תלווה רק בם  ואינה תלויה בהחלטת חבר אחר,  נדרשים להחליט סופית עד מוצאי ראש השנה. יום הבחירות המרוכז – שבו כל חבר יחתום באופן פורמאלי על בחירתו - מתוכנן להתקיים ביום שלישי ה25/9/07. 

הודעה סופית על כך תפורסם בהקדם . חברים מתבקשים לעקוב אחר הפרסומים.  

 

במקביל לעשייה הנ"ל דן הצוות בטיוטת ההסכמים הפנימיים לשיוך הדירות.  בקרוב תיערך פגישה עם עורך הדין רז איזן במטרה להבהיר סוגיות הקשורות להסכם. טיוטות ההסכמים יובאו לעיון ודיון בהנהלת קהילה ולאחר מכן לעיון החברים ואישור אסיפה  והקלפי.

 

אנו מאחלים לכל החברים שנה טובה ומשויכת עשייה אתגרים והזדמנויות.

 

 

צוות יישום  השיוך

 

שאילתא

 

לבתיה שלום.

1.  בתקנון שיוך הדירות נכתב כי כניסת התקנון לתוקף ותחילת התהליך תהיה ב1/7/07 וכמו כן נאמר כי עד לתאריך זה יובא לאישור החברים הסכם בין החבר לקיבוץ בגין מעבר הדירות ("שיוך דירות").   עד היום 7/9/07 לא הובא שום הסכם לאישור ובינתיים כבר יש מעבר של יורשים לדירות.

האם אי קיום סעיף ההסכם בין החבר לקיבוץ אינו מעכב את כל החלת התקנון. אם התשובה היא שעורכי הדין עדיין לא הכינו את ההסכם צריך לברר מה קורה ואולי גם להחליפם או להציב להם לוחות זמנים מדויקים לביצוע.

 

2.  עדיין לא הובא לאישור האספה הצעה כיצד ואיפה יש לחסוך בהוצאות על מנת שנוכל ליישם את התקנון השיוך. מאז תשובתך למיטב ידיעתי לא קרה דבר . גם לגבי נושא זה  יש להציב לוחות זמנים מדויקים.

 

3.  בנושא דפנה תקשורת, מעיון בהסכם לא ברור מי הבעלים של חברת דפנה תקשורת בע"מ. אם אלו שלשת החברים מה מונע בעדם לקום מחר ולעזוב את הקיבוץ יחד עם כל הרכוש האדיר הזה אשר אנו העברנו לדפנה תקשורת בע"מ. למיטב הבנתי בהסכם כתוב כי הם לא יוכלו להעביר את הרכוש לאחרים אולם לא כתוב מאומה על נושא יציאתם מהקיבוץ של שלשת החברים או חלקם, וכל זאת אם באמת הם הבעלים של חברת דפנה תקשורת בע"מ. קימות עוד בעיות רבות בהסכם אשר אינן פתורות לעניות דעתי אולם זו הבעיה העיקרית.

 

 

 

יעקובי שלומות!

בהמשך לדרכי מברכת אותך על כל שאילתא ושאילתא שתעלה, גם אם לעתים איננה נוחה לי או לצוות כל שהוא העוסק בנושא. ובאשר לשאילתות עצמן להלן תשובתי:

 

א.      לשמחתי עורכי הדין שלחו לצוות השיוך את ההסכמים. צוות מצומצם החל לעבור על ההסכמים ושלח את הנוסח לעו"ד נוסף על מנת ליצור הצלבה וביקורת נוספת על ההסכמים. נכון שלא עמדנו בלו"ז שהצבנו לעצמנו אך כל עכבה היא לעתים לטובה. התהליך ממשיך להתקדם על פי ההחלטות שהתקבלו למרות האיחור בלו"ז. העיכוב בלוח הזמנים אינו מבטל את ההסכמים ואינו פוגם בהם.

 

ב.      הצמצום בהוצאות הוכן ועבר קריאה ראשונה בהנהלה כלכלית ויגיע לדיון נוסף בהנהלת קהילה ביום ראשון 16.9.07  ולאחר קבלת ההחלטות הנושא יועבר לאישור האסיפה והקלפי. הנושא נדחה על מנת שיתבצע לאחר סכום חצי שנתי של הקהילה.

 

ג.       הבעלים של "דפנה גליל תקשורת בע"מ" הם יהודה בן יהודה, אהרון מן ואלי ליבנה. קיבוץ דפנה היה ונשאר הבעלים של תשתיות התקשורת והציוד. חברת "דפנה גליל תקשורת בע"מ" עוסקת אך ורק בניהול התקשורת על כן אין מצב שבו " דפנה גליל תקשורת בע"מ " או אחד מבעלי החברה יוכלו לעזוב יחד עם התשתיות למעט ציוד נייד אשר נרכש ע"י חברת "דפנה גליל תקשורת בע"מ" מכספה, ודבר זה מעוגן בהסכם.     

 

                                                

                                                                                                    בברכה,

                                                                                                 בתיה רוקמן

קיבוץ דפנה תיקשורת קהילתית:  עלון  דפי מידע

 אתר אינטרנט  tikshoret@dafna.org.il

התפרצות כלבת  בקיבוצים

 

בשבועיים האחרונים ארעו מקרי כלבת בשני קיבוצים.  בשניר הסתובבה כלבה משוטטת ובכפר סאלד שועל.  בשני המקרים הבדיקות אשרו את היותם של בעלי החיים נגועים בכלבת.

על מנת לשמור על בריאותכם הנכם מתבקשים להימנע מכל מגע עם בעלי חיים משוטטים, חיות בר

או חיות מחמד ולקשור את הכלבים שברשותכם.

 

במידה ונוצר מגע יש לשטוף מיד ידיים במים וסבון ולפנות ללשכת הבריאות בצפת - טל'  6994219.

 

מחלקת התברואה של המועצה האזורית מתכננת פעולות מניעה בסביבת הקיבוצים.  לקראת כל פעולה ניידע אתכם מראש.

 

אנחנו לרשותכם בכל עת בטלפון:

 

דר' רון ישראלי - וטרינר הרשות -050-6728722       אורית תמיר - מח' בריאות  -         050-6315826

 

                                                                                                                        בברכה,

                                                                                                         

                                                                                                                        יונית קורן

                                                                                                                         מנכ"ל המועצה

 

* * *

יריד סוכות בטיילת הירדן

בסוכות,  27-28/9/07 (חמישי ושישי) יתקיים "יריד סוכות" בטיילת הירדן

ביריד יוצגו וימכרו מוצרי אמנות, עבודות יד, מזון, שתייה ועוד ועוד.

כמו כן יופעלו סדנאות והפעלות לילדים

המעוניינים להציג, למכור ולהפעיל סדנאות,

 מתבקשים ליצור קשר עם המחלקה לתרבות

בטלפון 6816640/2

 

מנוי התיאטרון הכי הכי בכפר

עונת התיאטרון 07/08 בגליל העליון החלה.

תוכנית המנוי המלאה תחולק בתאי הדואר,מפורסמת  באתר המועצה www.galil-elion.org.il

 ובלוחות המודעות

צלצלו 6816640/2 ואתם מנויים

קיבוץ דפנה תיקשורת קהילתית:  עלון  דפי מידע

 אתר אינטרנט  tikshoret@dafna.org.il

המצב הדמוגראפי

 

כמו בכל שנה מוצג לעיונכם המצב הדמוגראפי של חברי קיבוץ דפנה – האגודה החקלאית.

          

סה"כ  220 חברי קיבוץ דפנה – מתוכם 66 חברים יחידים* ו- 77 זוגות נשואים.

 

קבוצת גיל  >    

30-39

40-49

50-59

60-69

70-79

80-89

90-100

סה"כ

סה"כ נשים בקבוצת הגיל

3

8

42

45

7

8

7

120

סה"כ גברים בקבוצת הגיל

2

8

32

41

12

2

3

100

סה"כ חברים בקבוצת הגיל

5

16

74

86

19

10

10

220

*יחידים:  רווקים, גרושים, אלמנים, חיים בזוגיות עם בן/בת זוג שאינם בדפנה או אינם חברי דפנה.

קיבוץ דפנה תיקשורת קהילתית:  עלון  דפי מידע

 אתר אינטרנט  tikshoret@dafna.org.il

תרבות....תרבות....תרבות !

 

 

"יש בעולם הרבה דברים יפים

  עצים, פרחים ואנשים ונופים

  ומי שיש לו עיניים פקוחות

  רואה יום יום

  מאה דברים נפלאים לפחות"

 

                                                     (מעשה בצייר, לאה גולדברג)

 ראש השנה

 

ה' 13.9, בשעה 18:00

בדשא הגדול ליד חדר האוכל. בתוכנית... הפרחת בלונים, ברכת הקיבוץ, ברכת ילדי כיתה א', מסע מוזיקלי בין יבשות עם להקת "אידלי סמבר".

תמיר פרידמן- סארוד וגיטרה קלאסית, ירון פאר-סרנגי, בוזוקי ועוד, זאב יניב-כלי הקשה.

 

ביחד נתרגש מן המוזיקה ההודית הקלאסית, 

נלך שבי אחר המוזיקה הפרסית ונשתכר מצלילים ים תיכוניים, נטייל במדבריות אפריקה ומצריים ונחזור למזה"ת לקולות  הדרבוקה והעוד. במקום דוכני מזון בתשלום.

 

 

חוג הנוער – מפגשי פנסיונרים צעירים

יצאנו לדרך... במפגש הראשון צפינו בסרט "מקודשת" העוסק בסיפורן של שלוש נשים עגונות בישראל, בהנחייתה של רינה חבלין, ומה לפנינו?

·      ב 11/9 – הרמת כוסית לשנה טובה והרצאה מלווה בשקופיות על המסע לשדה הקרח הדרומי מאת צליל יצחק.

·      ב 18/9 – הרחבה ב'... אז מה באמת קורה שם? עם אלי ליבנה ודורון מדינה.

·      ב 25/9 – עבריינות בני נוער בצפון עם רוני יפה.

החל מחודש אוקטובר המפגשים יעברו לימי רביעי בשעה 18:00.

 

ועוד...

25/9 תדרים בתנועה. קורס תדרים בתנועה עם רווית יסעור. שעור התנסות  18:30-21:30 אמנות תנועה שימושית חדשה, שמטרתה לפתח ריקוד ככלי מופלא להעצמה פנימית, לבריאות אנרגטית וכבסיס חשוב להתפתחות

·                   רוחנית. פרטים והרשמה אצל נורית ברק קחטן  6904752.

 

21/9 יום כיפור

במהלך יום כיפור נקיים במועדון יחד עם עמותת "צהר" תפילות, הסברים ודיונים, כחלק מפרויקט "מתפללים ביחד".  מטרת הפרויקט היא לפתוח לחילוניים צוהר לאווירה המיוחדת של יום כיפורים  בדרך אחרת ולאפשר תפילה ידידותית ונגישה.

פרטים נוספים בהמשך.

 

18/10 ספינינג – מפגש היכרות חינם

מותנה בהשתתפות של 15 איש לפחות ובהרשמה מוקדמת.

 

וממש לפני סיום וברכת שנה טובה...

בקרוב יחולקו בתאי הדואר רשימת החגים והפעילויות. אשמח אם כל אחד ימצא את המקום בו הוא רוצה ויכול לתת את חלקו.

 

אז:

שתהיה שנה מופלאה.

שנתרומם מעל הבינוני והמיותר

שנשכיל לראות את המיוחד

שנצחק

שנרקוד

שנאהב

שנסלח

שנפרח

שנחייך לכל עובר ושב.

                                              מאיה.

 

 

קיבוץ דפנה תיקשורת קהילתית:  עלון  דפי מידע

 אתר אינטרנט  tikshoret@dafna.org.il

משולחן משאבי אנוש – פרט ורווחה

 

ברצוני לאחל חג שמח לכל תושבי וחברי דפנה,

שתהיה שנה טובה ומתוקה מלאה ביצירה.

 

  • פרויקט בית חם– הפרויקט בחסות עמותת ותיקי הגליל יצא לדרך. יוזמת הפרויקט ברוכה וכולי תקווה שבדפנה תהיה היענות. המפגשים מתארגנים ע"י מאיה גורדון ורינה צור ומבטיחים הרבה עניין והנאה. תודה למאיה ורינה.
  • ועדת ביקורת – הועדה החלה את מפגשיה ואת הראיונות עם המועמדים למבקר/ת חיצוני/ת. הראיונות יסתיימו במהלך חודש ספטמבר ולאחר מכן המועמד/ת ייבחרו בקלפי.

 

דרושים בדפנה:

 

מכרז פנימי:    לרפת דפנה דרוש רפתן מנוסה בעל ידע רב בתחום

 

  • התפקיד הינו בכפיפות ישירה למנהל הענף
  • העבודה הינה מחודש אוקטובר 2007
  • כל המעוניין יפנה קורות חיים בכתב למשא"נ עד לתאריך 12.09.2007

 

 

בברכת חג שמח,  אסנת

משאבי אנוש – פרט ורווחה

 

 

 

פרויקט איסוף ערכות המגן

 

לחברים ולתושבים שלום ושנה טובה,

 

במהלך השבוע הבא יגיעו לישוב נציגים אשר הוסמכו ע"י מערכת הביטחון,  במטרה לאסוף ולזכות אתכם על ערכות המגן שברשותכם. במהלך המבצע יאספו כל ערכות המגן במדינת ישראל, במטרה לרענון ולאחסן אותם. 

הנכם מתבקשים לאתר את הערכות המצויות  ברשותכם ולהגיע לנקודות האיסוף המרכזיות שתפורסמנה על גבי לוחות המודעות בישוב.  בתהליך הזיכוי יתבקש נציג המשפחה, שגילו מעל גיל 18, להציג תעודה מזהה. בתום תהליך ההחזר הקצר, יימסק טופס זיכוי המאשר את החזרת הערכות.

לתשומת ליבכם !  בחירום לא יונפקו ערכות מגן לתושבים שלא החזירו את ערכותיהם, אלא אם כן שילמו תמורתן או הציגו אישור ועדת ערר, הפוטר אותם מתשלום.

האיסוף יתקיים  ביום שלישי18.09.07  וביום חמישי  20.09.06 בין השעות 16.00- 20.00 בחדר אוכל.

    

שנה טובה,  ממנהלת איסוף ערכות המגן

 

קיבוץ דפנה תיקשורת קהילתית:  עלון  דפי מידע

 אתר אינטרנט  tikshoret@dafna.org.il

בקהילה

 

·         הסיכום החצי שנתי אושר בהנהלת קהילה והוצג באסיפה.

·         לאחר מכרז ודיון בהנהלת קהילה אושרה אסתי כהן כמרכזת ו. קבלה ואלי ליבנה כמתאם צוות הרחבה ב' .

·         אושרה עטרה פרס כמורשית חתימה לאגודה מוניציפאלית.

·         און פקטור נבחר כחבר בוועד ההנהלה במועצה האזורית.  און משמש גם כחבר בועדת כוח אדם של המועצה.

·         בנושא הרחבה ב' נערכה פגישה להבהרת סוגיות משפטיות הכרוכות בהרחבה, תיערך פגישה עם משרד השיכון המעורב בפרויקט וכן פגישה נוספת עם המועצה לגיבוש סופי של התהליך.  הנושא כולו יובא לדיון בהנהלות המשותפות .

·         יישום השיוך מחייב שינוי סיווג הקיבוץ וכתוצאה מכך שינוי התקנון. הנושא מטופל ויובא בפני ההנהלות וציבור החברים.

·        

מזל טוב

לסוניה אלישיב,

לשרהלה וגד מירון

ולכל המשפחה

לנישואי ענבל ואביב

 

                 חברי דפנה

 

 

 

הבחירות לראשות המועצה יערכו במקביל לבחירות לוועד במקומי כמתבקש מהמצב הדמוגראפי של קיבוץ דפנה. פרטים והבהרות יובאו בהמשך.

·        ביום שלישי 18.9.2007 יתקיים

     קלפי בנושא הנהלות משותפות

 

                           אסף ורשם: אלי ליבנה

מכתבים למערכת

 

אנו, חברי קיבוץ דפנה החתומים מטה, שואלים:   את מה צריך לשנות ?!

 

 

·        לאורך 3 הקדנציות של ולנסי שמרה המועצה על ניהול כספי תקין ונמצאה כמועצה האזורית היעילה ביותר בישראל.  לולנסי יכולת מוכחת לניהול מערכתי תקין.  האם את זה צריך לשנות !?

 

·        בזמן שרשויות סביבנו במשבר מתמשך והמדינה לא מגלה סימני תמיכה בפריפריה גם לא בעת מלחמה, הוכיחה המועצה בראשות ולנסי שרק מערכת מאורגנת וחזקה, היא הערובה להמשך חיים תקין לתושבי האזור.  לולנסי יכולת מוכחת לארגון בעתות משבר  - האם את זה צריך לשנות !?

 

·        חלק גדול מקיבוצי המועצה עברו משבר חברתי וכלכלי.  גם קיבוץ דפנה !. המועצה בראשות ולנסי  התערבה לעצור את הדימום. ולנסי העניק פתרון ניהולי ומצא מקורות כספיים לפתרון המשבר. תשאלו את הגושרים, נאות-מרדכי, אילת-השחר, עמיר, משגב-עם, מנרה, כפר-הנשיא, מחניים.....

      לולנסי כושר מנהיגות מוכח – האם את זה צריך לשנות !?

           

·        מערכת החינוך התחילה לפני זמנו של ולנסי אך היא קיבלה תאוצה בכל מגוון הפעילות בעת כהונתו ובעיקר, בהקמת "מרכז-קלור", הקמת המערכת   לחינוך בלתי פורמאלי, המכינה הקדם צבאית במעיין ברוך וחיזוק בתי-הספר והגנים. כן גם הגנים בקיבוץ דפנה !!  כולנו גאים במערכת זו !! 

          השקעה בחינוך זה הדגל של ולנסי - גם את זה צריך לשנות!?

 

·        מאמציו של ולנסי הביאו להקמת העמותה לטיפול בקשיש, מערכת מפוארת המאפשרת מגוון רחב של פעילויות לחברינו הותיקים וגורמת לכך שחייהם של מקימי ובוני הקיבוצים באזור יהיו מלאי סיפוק והנאה. לולנסי יכולת ביצוע מוכחת - אז למה צריך לשנות ?!         

 

·         ולנסי נבחר על ידי 13 ראשי רשויות לייצגם מול משרדי הממשלה להקמת מכון למחקר רפואי אשר יספק מקומות עבודה ויעלה את הגליל העליון על המפה הלאומית.

     ולנסי מתווה תוכניות לטווח ארוך – האם את זה צריך לשנות ?!

 

·        הרחבות קהילתיות ותנופת בנייה בכ-20 קיבוצים הם פרויקט אדיר שמפיח חיים חדשים בישובים מזדקנים . את זה יזם ולנסי לפני שנים רבות ואנו קוטפים את הפירות היום. תוך כדי כך בוצעה מעורבות אדירה של התושבים בתהליכי האסטרטגיים של המועצה.

      שקיפות ושיתוף מאפיינים את ולנסי – את זה צריך לשנות ?!

 

·        כדי לפתח אזור צריך קשרי חוץ טובים וחזקים עם השלטון. ולנסי ימשיך ויעשה זאת בגדול וגייס כספים רבים עבור קיבוצי המועצה.  לולנסי יכולת גיוס משאבים – האם את זה צריך לשנות ?

 

    

יש מועמדים ההופכים את השינוי למטרת על.

 

לדעתנו לבחור בולנסי זה לבחור ביכולת לשנות את הראוי לשינוי.

שנה טובה לכל בית דפנה

 

"צוות ולנסי"  (לפי סדר א-ב) אהרון מן, און פקטור, אלי ליבנה,

חוה שלזינגר, חיים קמין, משה ליפר ( הרחבה ) , ניר רודה, רונית בן-ליש

 

חברים המעוניינים להצטרף ל"צוות ולנסי" מוזמנים לפנות אל כל אחד מאתנו.

 

 

 מזל טוב

ללאה קויפמן לסימה ואהרון מן,

לרותי וחיליק תנחלסון

ולכל המשפחה

לנישואי הרן וגלעד

 

                  חברי דפנה

מזל טוב

לסוניה אלישיב,

לשרהלה וגד מירון

ולכל המשפחה

לנישואי ענבל ואביב

 

                 חברי דפנה

 

 

קיבוץ דפנה תיקשורת קהילתית:  עלון  דפי מידע

 אתר אינטרנט  tikshoret@dafna.org.il

חסר רכיב